Aktualności

Ostre strzelanie w sparingu dziewczyn

s

W sparingowym meczu żeńskich zespołów Ślęza Wrocław przegrała z Polonią Stalą Świdnica 5:6.


Sezon już się skończył, ale trener Arkadiusz Domaszewicz już myśli o następnym. Stąd w meczu sparingowym z świdnicka Polonią w składzie znalazło się aż osiem testowanych dziewczyn, a także grupa naszych piłkarek z młodszego zespołu.  Wolne za to miała spora grupa zawodniczek znanych nam dobrze z rozgrywek ligowych.

Sam mecz można określić jako pokaz radosnego futbolu, w którym zwłaszcza w przypadku Ślęzy taktyka tym razem zeszła na drugi plan. Nie powinno to jednak dziwić, bo w każdej z tercji (grano 3x30 minut) trener Domaszewicz mocno rotował składem, przez co bardzo widoczny był brak zgrania. Lepiej pod tym względem wyglądały świdniczanki, które do Wrocławia przyjechały w ligowym zestawieniu. One tez okazały się o jednego gola lepsze w tej potyczce, w której jednak wynik nie był najważniejszy.

ŚLĘZA WROCŁAW - POLONIA STAL ŚWIDNICA  5:6 (2:2, 3:3, 0:1)

0:1  ? (karny) 9'
1:1 testowana V 16'
1:2  ?  17'
2:2 Piotrowska 26'
2:3  ?  36'
3:3 testowana V 40'
3:4  ?  55'
4:4 Respond 57'
5:4 testowana VI  58'
5:5  ? (karny) 60'
5:6  ?  67'

Ślęza - Gawlińska, testowana I, testowana II, Chyżewska, Balsam, Piotrowska, testowana III, testowana IV, Podkowa, Sokołowska, testowana V oraz Malinowska, testowana VI, Kieliba, testowana VII, testowana VIII, Kiliman, Frączkiewicz, Serafinowicz, Grubasz, Respond.

Dariusz Parossa