Aktualności

Dragana Svitlica wzmacnia Ślęzę Wrocław

Dragana Svitlica

Reprezentantka Bośni i Hercegowiny, Dragana Svitlica dołączy do kadry Mistrzyń Polski. Środkowa mierząca 190 cm wzrostu ma 28 lat, ostatni sezon spędziła w barwach  Embutidos Pajariel Bembibre w Hiszpanii.

 

 

„Potrzebowaliśmy wzmocnić strefę podkoszową. Regulacje w tym sezonie ograniczają możliwość zatrudnienia zawodniczek amerykańskich do dwóch, dlatego wybór padł na Europejki. Rozpatrywaliśmy kilka opcji, ale mając podpisaną Kourtney i młode Polki zdecydowaliśmy się na zawodniczkę doświadczoną, która będzie dobrze kooperować z młodzieżą” – argumentuje pozyskanie Svitlicy trener wrocławianek, Arkadiusz Rusin.

Dragana Svitlica regularnie występuje w kadrze Bośni i Hercegowiny.

„Dragana ma doświadczenie reprezentacyjne w swoim kraju, oczywiście Bośnia to nie wybitna reprezentacja, ale się wyróżniała. Kilka sezonów spędzonych w Hiszpanii. Liczę na jej dobre występy i pomoc w sezonie” – dodaje Rusin.

Sama  zainteresowana nie ukrywa radości z przenosin do Polski. 

Co uważasz za swój największy sukces?
Każdy sezon, każda drużyna w której grałam, każdy raz kiedy zakładam koszulkę reprezentacji, każdy medal… Wszystko to w tym momencie mojego życia stanowi dla mnie sukces. Uczyniło ze mnie człowieka i koszykarkę. Dzięki tym wszystkim poszczególnym trofeom, zwycięstwom doszłam do miejsca, w którym jestem teraz. I właśnie to jest dla moim największym sukcesem.

Sporą część sportowej kariery spędziłaś w Hiszpanii, w tym ostatni sezon. Teraz czas na Polskę. Co zadecydowało o tej zmianie?
W Hiszpanii czułam się naprawdę dobrze. Wszystko tam mi się podobało, a szczególnie ludzie i ich pozytywna energia. Liga hiszpańska jest naprawdę dobra. Jednak po 7 latach czuję potrzebę zmiany. Chcę spróbować czegoś innego, w innym kraju, mieście, z innymi ludźmi i nowym zespołem.

Co wiesz o polskiej lidze?
Słyszałam o niej dużo dobrych rzeczy. Jestem podekscytowana, że przeprowadzam się do Wrocławia. Już nie mogę doczekać się startu przygotowań. Słyszałam też wiele pozytywów o Ślęzie i drużynie, która się kształtuje. Mam dobre przeczucia co do nadchodzącego sezonu.

Jak mogłabyś się zareklamować? Jaką zawodniczką jesteś?
Jestem przede wszystkim zawodniczką zespołową, w każdym aspekcie. Lubię grać tyłem do kosza, mam niezły rzut z półdystansu, niezłą trójkę. Czuję się mocna w grze obronnej.

Jak spędzasz wakacje?
Wolny czas spędzam z bliskimi robiąc rzeczy, które sprawiają mi przyjemność.

Jakie są Twoje zainteresowania?
Lubię malować, czytać, medytować. Poza tym długie spacery i jazda na rowerze.

 

Przebieg kariery:

2005-2006: Mladi Krajisnik Banja Luka (Bośnia i Hercegowina) 
2006-2007: Mladi Krajisnik Banja Luka (Bośnia i Hercegowina) 
2007-2008: Real Club Celta de Vigo Urban (Hiszpania)
2008-2009: Real Club Celta de Vigo Urban (Hiszpania)
2009-2010: Real Club Celta de Vigo Urban (Hiszpania)
2010-2011: Real Club Celta de Vigo Urban (Hiszpania)
2011-2012: CB Uni Cajacanarias Santa Cruz (Hiszpania)
2011-2012: Sloboda Novi Grad (Bośnia i Hercegowina)
2012-2013: Atomeromu KSC Szekszard (Węgry) 
2013-2014: MTK Budapest (Węgry)
2014-2016: C.D. Zamarat (Hiszpania)
2016-2017: Embutidos Pajariel Bembibre (Hiszpania)

 

fot. Aitor Olano