Aktualności

MP U14 - Młodziczki w półfinale !!!

s

W ostatnim grupowym meczu rozgrywanego w Piasecznie finałowego turnieju Mistrzostw Polski Młodziczek zespół MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław wygrał z Pałacem Młodzieży Tarnów 59:35

Przed meczem naszego zespołu mocno pasjonowaliśmy się wcześniej rozegranym spotkaniem pomiędzy zespołami ze Zgorzelca i Sokołowa Podlaskiego. Jego rezultat decydował o tym, czy MOS Ślęza będzie jeszcze miała szansę powalczyć o półfinał. Gwarantowały to dwa rozstrzygnięcia. Pierwszym było zwycięstwo Basketu Zgorzelec, a drugim wygrana drużyny z Sokołowa różnicą co najmniej 13 pkt. Mecz był bardzo zacięty i przez większość czasu toczył się przy minimalnym prowadzeniu Basketu. Mocniej zadrżeliśmy na minutę przed końcem, gdy Sokołów wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. Końcówka należała już jednak do zaprzyjaźnionego zespołu ze Zgorzelca, który wygrał 55:49 i otworzył wrocławiankom drogę do najlepszej czwórki. Reszta, czyli konieczność wygrania z Pałacem Młodzieży Tarnów należała już do MOS Ślęzy.

Nasz zespół doskonale wywiązał się z tego zadania, pewnie pokonując tarnowianki, które tylko na początku spotkania przez chwilę prowadziły (2:3). Po trafieniu za 3 pkt. Moniki Harasimów MOS Ślęza prowadziła już 9:3. Po wymianie piątek (system pasarella) do kosza trafiły Patrycja Długosz i Jagna Sosińska zwiększając przewagę do rezultatu 13:5. Wrocławianki może nie imponowały jakąś super skutecznością, ale popełniały o wiele mniej błędów od swoich przeciwniczek i systematycznie powiększały przewagę, a wynik I kwarty (21:7) celnym rzutem ustaliła Sosińska.
Druga odsłona rozpoczęła się od punktów zdobytych przez Gabrielę Krzywanię i Paulinę Piwowar (25:7). Tarnowianki, choć grały bardzo ambitnie, nie miały argumentów, by przeciwstawić się dobrze grającej drużynie ze stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianki nie zwalniały bowiem tempa i po 15. minutach prowadziły już 32:12. Wysokie prowadzenie chyba zbyt mocno rozluźniło podopieczne trenera Sebastiana Wojnickiego, bo przez ponad 2. minuty nie potrafiły zdobyć one kosza. Impas ten przerwała celna "trójka" Gabriela Pietluch i wszystko znów wróciło do normy. Do przerwy MOS Ślęza prowadziła już 41:19 i stało się już jasne, że nikt i nic nie będzie dziś w stanie przeszkodzić wrocławiankom w awansie do półfinału.
Druga połowa przebiegała pod pełna kontrolą naszych dziewczyn, które grając już na całkowitym luzie, ostatecznie gromiąc zespół z Tarnowa różnicą aż 24 punktów.

Awans do najlepszej czwórki zespołów młodziczek MOS Ślęzy jest już ogromnym sukcesem, co wcale nie oznacza, że wrocławianki mogą już spocząć na laurach. Stawka zespołów w turnieju finałowym wydaje się być bardzo wyrównana i praktycznie żadnego z nich nie można przekreślać.  MOS Ślęza w sobotę o godz.19 zmierzy się w meczu półfinałowym z Tęczą Leszno.

MKS MOS DEICHMANN ŚLĘZA WROCŁAW - MKS PAŁAC MŁODZIEŻY TARNÓW 59:35 (21:7, 20:12, 14:4, 4:12)

MOS Ślęza - Piwowar 10, Harasimów 9 (1), Kanarek 8, Sosińska 8, Długosz 7, Borkowska 6, Pietluch 5 (1), Krzywania 4, Skowron 2, Ptak, Trębowicz, Płóciniczak.

Grupa A

UKS La Basket Warszawa - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski  77:73 p.d.

Program gier sobotnich

godz.10:00. mecz o 7. miejsce  : Enea AZS AJP Gorzów Wlkp - MKS Pałac Młodzieży Tarnów
godz.12:30. mecz o 5. miejsce : UKS La Basket Warszawa -  MPKK Sokołów OSIR Sokołów Podlaski
godz.19:00. półfinał : MUKS Piaseczno - UKS Basket Zgorzelec
godz.16:30. półfinał : MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław - MKS Tęcza Leszno