Aktualności

MP U14 - Sytuacja się skomplikowała

s

W drugim dniu rozgrywanego w Piasecznie turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek zespół MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław przegrał z Basketem Zgorzelec 59:66

Spotkanie zapowiadane było jako siostrzane derby, bo oba dolnośląskie zespoły znają się doskonale. Nie dość, ze występują w tej samej lidze, to praktycznie na zawodniczkach MOS Ślęzy i Basketu (po 5. koszykarek z każdej z drużyn) oparta była reprezentacja Dolnego Ślaska na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Spodziewaliśmy się zatem wyrównanego i bardzo zaciętego meczu i taki też on był. Nie brakowało w nim walki zarówno w powietrzu jak i w parterze. Niestety dla nas MOS Ślęza przegrała to spotkanie, mocno sobie komplikując sytuację w rywalizacji o awans do czołowej czwórki.

Wczesna pora meczu sprawiła, że nasze zawodniczki sprawiały w jego początkowej fazie wrażenie, jakby nie zdołały się jeszcze dobrze obudzić.  Basket objął prowadzenie 8:0, a następnie 13:4. Pod koniec kwarty wrocławianki zdołały odrobić część strat i po 10 minutach przegrywały 13:19. W drugiej odsłonie MOS Ślęza od stanu 17:23 zdobyła 14 pkt. z rzędu i objęła prowadzenie 31:23. Wydawać się mogło w tym momencie, że wrocławianki złapały właściwy rytm i w pełni kontrolują już wydarzenia na parkiecie. Wystarczył jednak moment rozluźnienia by zgorzelczanki powróciły do meczu. Do przerwy MOS Ślęza prowadziła 35:30.
W drugiej połowie na parkiecie toczył się prawdziwy bo, w którym to górą był raz jeden, raz drugi zespół. Na niecałe 5 minut przed końcową syrena po "trójce" Pauli Ptak MOS Ślęza prowadziła 59:56. Jak się niestety później okazało, były to już ostatnie punkty zdobyte dziś przez drużynę z Wrocławia. Potem do kosza trafiały już tylko zgorzelczanki.

Porażka w dzisiejszym meczu nie odbiera jeszcze szans naszej drużynie na awans do półfinału. Sprawiła ona jednak, że sprawa awansu nie zależy już tylko od samych wrocławianek, ale też od rezultatów pozostałych spotkań.

MKS MOS ŚLĘZA WROCŁAW - UKS BASKET ZGORZELEC  59:66 (13:19, 22:11, 17:19, 7:17)

MOS Ślęza - Sosińska 13 (1), Ptak 11, Piwowar 6, Długosz 6, Harasimów 5 (1), Skowron 4, Krzywania 4, Trębowicz 3, Pietluch 3 (1),  Kanarek 2, Borkowska 2, Płóciniczak.

4. La Basket Warszawa  2  2  122-135

W piątek o godz.12:30 w ostatnim grupowym meczu MOS Ślęza zmierzy się z Pałacem Młodzieży Tarnów.