Aktualności

MP U14 - Znakomite otwarcie MOS Ślęzy

s

W pierwszym dniu rozgrywanego w Piasecznie finałowego turnieju Mistrzostw Polski Młodziczek, zespól MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław wygrał z MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski 58:56

Lepszego początku finałowych zmagań nie mogliśmy sobie wyobrazić. Wrocławianki jako pierwsze w tym sezonie znalazły sposób na pokonanie odwiecznego rywala jakim jest drużyna z Sokołowa Podlaskiego. Te dwa kluby od kilku lat spotykają się ze sobą w turniejach finałowych. Przypomnijmy, że w roku 2014 w meczu o 1. miejsce Sokołów wygrał 60:36, w roku 2015 w fazie grupowej lepsza była MOS Ślęza, która zwyciężyła 69:49, podobnie jak i w ubiegłym roku, gdy wrocławianki w wielkim finale wygrały 32:30. Przed dzisiejszym meczem faworytem była drużyna z Sokołowa, która typowana była jako główny kandydat do mistrzowskiego tytułu. Tym większa jest nasza satysfakcja po dzisiejszym zwycięstwie, wywalczonym po dramatycznej końcówce.

Lepiej w mecz weszła drużyna z Sokołowa, która po I kwarcie prowadziła 21:17. Duży w tym udział miały wrocławianki, które popełniały wiele prostych błędów, po których rywalki zdobywały łatwe punkty. Jeszcze gorzej sytuacji zaczęła wyglądać w drugiej odsłonie. Na minute przed przerwą Sokołów prowadził już 34:25. To nie wróżyło nic dobrego naszej drużynie, ale nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się odmieniło. Gdy zegar wskazywał 41 sekund do końca II kwarty za 3 pkt trafiła Jagna Sosińska, a po chwili Daria Trębowicz dwukrotnie umieściła piłkę w koszu niwelując straty do 2 pkt (34:32).

Po wznowieniu gry koncert MOS Ślęzy trwał nadal. Pola Borkowska dwukrotnie zagrała akcję 2+1, trafiła też Harasimów oraz ponownie Borkowska, której punkty zakończyły okres gry  który wrocławianki wygrały 17:0. Przed decydującą ćwiartką MOS Ślęza prowadziła różnicą 10 pkt i wydawało się, że w pełni kontroluje wydarzenia na parkiecie. Tym bardziej, że po jednym celnym rzucie wolnym Gabrieli Krzywani i trafieniu Pauliny Piwowar ta przewaga jeszcze wzrosła (37:50). To nie był jednak jeszcze koniec emocji, bowiem rywalki mozolnie zaczęły niwelować dystans doprowadzając do dramatycznej końcówki, w której ostatnie słowo należało jednak do MOS Ślęzy Wrocław.

MPKK SOKOŁÓW OSIR SOKOŁÓW PODLASKI - MKS MOS DEICHMANN ŚLĘZA WROCŁAW  56:58 (21:17, 13:15, 3:15, 19:11)

MOS Ślęza - Sosińska 16 (1), Trebowicz 15, Borkowska 14, Piwowar 6, Krzywania 3, Harasimów 2, Skowron 2, Długosz, Pietluch, Ptak, Płóciniczak.