Aktualności

MP U16 - MOS Ślęza w wielkim finale

s

W półfinałowym meczu Mistrzostw Polski Kadetek zespół MKS MOS Procom System Ślęza Wrocław wygrał z PTK Dachmaxx Pabianice 74:53

Wrocławskie kadetki postawiły kolejny krok w drodze po mistrzowski tytuł. Dziś zdecydowanie (tak jak i we wszystkich meczach tarnowskiego turnieju finałowego)  pokonały drużynę z Pabianic.

Na początku spotkania pabianiczanki po dwóch rzutach wolnych objęły jedyne dziś prowadzenie. Na więcej nie pozwoliły im młode zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska. Wyrównała Magdalena Obrocka, a po trafieniu Alicji Rogozińskiej i trójce Weroniki Hipp MOS Ślęza prowadziła już 7:2. Kolejne minuty to koncertowa gra wrocławianek, które po pierwszej kwarcie prowadziły 22:6. W drugiej odsłonie, która była już bardziej wyrównana MOS Ślęza zdołała odjechać rywalkom o kolejne 4. pkt, dzięki czemu już do przerwy nasza drużyna prowadziła różnicą 20 pkt.

Po wznowieniu gry wrocławianki nie zwolniły tempa . Choć troszkę pofolgowały sobie w defensywie, to w ataku nadal radziły sobie znakomicie. Po trzeciej kwarcie, gdy MOS Ślęza prowadziła już 64:37 było już jasne, że nikt i nic nie odbierze drużynie z Wrocławia awansu do wielkiego finału. W ostatniej ćwiartce podstawowe zawodniczki już odpoczywały, oszczędzając siły na mecz z VBW GTK Gdynia, który rozstrzygnie o tym, kto zostanie Mistrzem Polski Kadetek w sezonie 2016/2017. Finał rozpocznie się o godz.13 a można go będzie obejrzeć na żywo na portalu - imprezylive.pl

PTK DACHMAXX PABIANICE - MKS MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA WROCŁAW  53:74 (6:22, 11:15, 20:27, 16:10)

MOS Ślęza - Hipp 23 (4), Obrocka 16, Rogozińska 12 (1), Hyży 10, Szeremeta 6, Radziszewska 3, Tas 2, Szmyrka 2, Nawrocka, Jasińska, Rój, Pudło.