Aktualności

MP U16 - MOS Ślęza pierwsza w swojej grupie

s

W ostatnim grupowym meczu rozgrywanego w Tarnowie finałowego turnieju Mistrzostw Polski Kadetek, zespół MKS MOS Procom System Ślęza Wrocław wygrał z LaBasketem Warszawa 69:46

Z kompletem zwycięstw awansował do półfinału Mistrzostw Polski U16 zespół MOS Ślęzy. W meczu o awans do wielkiego finału w sobotę o godz.15:30 wrocławianki zmierzą się z PTK Dachmaxx Pabianice.

Po dwóch łatwych zwycięstwach, dziś wrocławskie młodziczki musiały mocniej popracować, by pokonać drużynę z Warszawy. Pierwsze minuty na to nie wskazywały. Po trafieniach Alicji Rogozińskiej, Korneli Szeremety i Magdaleny Obrockej MOS Ślęza prowadziła 8:0, i mogło się zdawać, że nasz zespół czeka kolejny spacerek w tarnowskim turnieju. Tak jednak nie było, bo warszawianki skonsolidowały szyki i mozolnie zaczęły odrabiać straty. Po 10 minutach MOS Ślęza prowadziła jeszcze 19:14. Początek drugiej kwarty należał do zespołu ze stolicy, który nie tylko już całkowicie zniwelował straty, ale też sam objął jednopunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach na parkiecie toczył się wyrównany bój. Ciężar zdobywania punktów w naszym zespole wzięła na siebie Weronika Hipp. Zawodniczka ta w drugiej odsłonie zdobyła 13 pkt, trójkę też dołożyła Rogozińska i dzięki temu do przerwy MOS Ślęza prowadziła 36:32.
Receptą na sukces w dzisiejszej potyczce wydawało się być poprawienie gry w defensywie i tak też w drugiej połowie wrocławianki zrobiły. Koszykarki LaBasketu przestały zdobywać łatwe punkty, a MOS Ślęza systematycznie zaczęła powiększać swoją przewagę. Kolejna trójka Hipp i punkty Rogozińskiej sprawiły że wzrosła ona do 10 pkt (46:36) a przed decydującą kwartę jeszcze trochę się powiększyła (49:38). Ostatnie 10 minut to już popisowa gra wrocławianek, a końcowy rezultat celnym rzutem za 3 pkt. ustanowiła Weronika Hipp, wieńcząc swój znakomity występ w tym meczu (29 pkt, 5 zb. 8 as.) Świetne zawody rozegrała też Alicja Rogozińska, kończąc je z double-double na koncie (13 pkt, 12 zb.). Zwycięstwa by jednak nie było, gdyby nie wspomogły je pozostałe dziewczyny, którym również należą się gratulacje.

UKS LABASKET WARSZAWA - MKS MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA WROCŁAW  46:69 (14:19, 18:17, 6:13, 8:20)

MOS Ślęza - Hipp 29 (4), Rogozińska 13 (1), Obrocka 10, Szeremeta 8, Hyży 5, Jasińska 2, Szmyrka 2, Nawrocka, Tas.

Program gier sobotnich

mecz o 7. miejsce godz.10:30  UKS Bat Kartuzy - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
mecz o 5. miejsce godz.13:00  X-Demon Tęcza Leszno -  MKS Pałac Młodzieży Tarnów
półfinał godz.15:30  PTK Dachmaxx Pabianice - MKS MOS Procom System Ślęza Wrocław
półfinał godz.18:00  UKS LaBasket Warszawa - VBW GTK Gdynia