Aktualności

MP U16 - MOS Ślęza już w półfinale

s

W drugim dniu rozgrywanego w Tarnowie finałowego turnieju Mistrzostw Polski Kadetek zespół MKS MOS Procom System Ślęza Wrocław wygrał z ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp 82:59 i tym samym zapewnił sobie awans do czołowej czwórki.

Po porannym zwycięstwie LaBasketu Warszawa z Tęczą Leszno było już jasne, że wygrana MOS Ślęzy z AZS-em Gorzów Wlkp. zapewni naszej drużynie awans do strefy medalowej. Tak też się stało, choć myśleliśmy, że nie będzie to tak łatwy mecz jak z Tęczą. Wynikało to choćby z tego, że obie drużyny doskonale się znają i nie mają przed sobą tajemnic. Rywalizowały ze sobą w lidze młodziczek i kadetek, a teraz przyszło się im zmierzyć w finałowym turnieju Mistrzostw Polski U16. Okazało się jednak, że gorzowianki potrafiły grać jak równy z równym z MOS Ślęzą tylko w początkowej fazie spotkania.

Choć pierwszą akcje w meczu przeprowadziły wrocławianki, to jednak punkty i to od raz 3 zapisał sobie zespól z Gorzowa. Po chwili po trafieniach Weroniki Hipp i Korneli Szeremety MOS Ślęza objęła prowadzenie (5:3). W kolejnych minutach wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a żadna z drużyn nie potrafiła odjechać na większy dystans. W naszym zespole nie funkcjonował rzut z dystansu, a szwankowało też wykonywanie rzutów wolnych. To wszystko sprawiło, że po 10 minutach na prowadzeniu 24:21 była drużyna z Gorzowa. Początek drugiej odsłony to nerwowa i nieskuteczna gra obu ekip. Po ponad dwóch minutach impas ten przełamała trafiając do kosza Hipp. Rywalki zdołały jeszcze odpowiedzieć tym samym, ale następny okres gry był popisem drużyny z Wrocławia. Nasze koszykarki uporządkowały grę w defensywie, poprawiły się na tablicach i zaczął też funkcjonować szybki atak. MOS Ślęza zaczęła po prostu grać tak jak nas do tego przyzwyczaiła. Efektem było 16. pkt z rzędu i prowadzenie 39:26, a na przerwę zespoły schodziły przy rezultacie 41:29.

Po zmianie stron wrocławianki nie zwolniły tempa i wystarczyły mi niecałe 4 minuty by odjechać gorzowiankom na 22 pkt (54:32). Koszykarki MOS Ślęzy grały już na dużym luzie i powoli stawało się jasne, że nie wypuszczą już zwycięstwa ze swoich rąk. Na parkiecie zaczęły pojawiać się niektóre z  rezerwowych zawodniczek, co nie miało jednak większego znaczenia dla obrazu gry. Dopiero pod koniec kwarty zbyt mocno sobie pofolgowały, pozwalając rywalkom na odrobienie części strat (60:48). Reprymenda trenerów sprawiła, że już na początku ostatniej odsłony wszystko wróciło do normy i już do końcowej syreny mecz toczył się pod pełną kontrolą  drużyny z Wrocławia. Tak jak i w pierwszym meczu najlepiej punktowały Weronika Hipp i Kornelia Szeremeta. Warto też zaznaczyć aż 14. zbiórek Agaty Szmyrki.

MOS Ślęza awansując do półfinałów wypełniła plan minimum. Nasze oczekiwania w stosunku do tej drużyny są jednak zdecydowanie większe. O tym czy doczekamy się ich spełnienia zadecydują sobotnie i niedzielne mecze. Póki co w piątek o godz.13 dziewczyny z Wrocławia zagrają z LaBasketem Warszawa, w meczu którego stawką będzie 1. miejsce w grupie.

ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. - MKS MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA WROCŁAW  59:82 (24:21, 5:20, 19:19, 11:22)

MOS Ślęza - Hipp 30 (4), Szeremeta 22 (2), Szmyrka 11, Rogozińska 10, Obrocka 6, Radziszewska 2, Jasińska 1, Nawrocka, Tas, Rój, Pająk, Hyży.