Aktualności

MP U14 - Młodziczki MOS Ślezy awansowały do turnieju finałowego

s

W trzecim dniu rozgrywanego w Piasecznie turnieju półfinałowego MP U14 zespół MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław wygrał z MUKS-em Poznań 76:43.

Aby awansować do turnieju finałowego wrocławskie młodziczki musiały w swym ostatnim meczu zwyciężyć z MUKS-em Bydgoszcz. Wywiązały się z tego zadania znakomicie, a to oznacza, że w obecnym sezonie o medale rywalizować będą dwa zespoły MOS Ślęzy, w kategoriach U16 i U14.

Wrocławianki bardzo dobrze weszły w ten mecz. Tuż po jego rozpoczęciu wynik otworzyła Paula Ptak, a po punktach Jagny Sosińskiej i Emilii Kanarek MOS Ślęza objęła prowadzenie 5:2. W tym momencie coś się zacięło w grze naszych dziewczyn, co wykorzystały bydgoszczanki i to one w połowie kwarty prowadziły różnicą 3 pkt (5:8). Po wymianie piątek (przypominamy, że w kategorii U14 obowiązuje jeszcze system passarella) serią 6 pkt z rzędu popisała się Paulina Piwowar wyprowadzając ponownie na prowadzenie MOS Ślęzę. Bydgoszczanki odpowiedziały jednym trafieniem, ale w kolejnych akacjach doskonale dysponowana w tym fragmencie spotkania Piwowar dołożyła kolejne 3 punkty, trafiła też Pola Borkowska i po pierwszej kwarcie wrocławianki prowadziły 16:10. Druga odsłona rozpoczęła się od trzypunktowego trafienia Ptak. Jeden rzut wolny wykorzystała Sosińska, a do kosza trafiła też Patrycja Długosz. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska prowadziła już  22:10. Tym co mogło jedynie w tym momencie trochę martwić, był fakt, że niedawno powołana do reprezentacji Polski Sosińska miała już na koncie 3. przewinienia, co też spowodowało, że trener Sebastian Wojnicki posadził ją na ławce. Wykorzystały to szybko bydgoszczanki zmniejszając dystans do 7 pkt (22:15). Wszystko wróciło jednak do normy po "trójce" Gabrieli Pietluch i celnym rzucie Darii Trębowicz. Po 15 minutach było zatem bardzo dobrze, bo wrocławianki prowadziły 27:15. Potem było jeszcze lepiej (33:17).  Punkty zdobyły Gabriela Krzywania, Borkowska, a przypomniała też o sobie druga z naszych reprezentantek Monika Harasimów. Pierwszy raz w turnieju w Piasecznie na parkiecie pojawiła się też Marta Płóciniczak i również ona wpisała się na listę zawodniczek zdobywających punkty. Tuż przed przerwą kolejne 4. oczka dołożyła Piwowar i do szatni na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 39:21 dla MOS Ślęzy Wrocław.
Zbyt chyba rozluźnione wysokim prowadzeniem wrocławianki nie najlepiej rozpoczęły drugą połowę. Co prawda pierwszej w niej punkty zdobyła Długosz, ale kolejne 7. były dziełem drużyny z Bydgoszczy. Nadzieję MUKS- u na odwrócenie losów meczu szybko jednak ostudziły celnymi rzutami Długosz i Sosińska. W 25 minucie MOS Ślęza prowadziła 45:28. Po kolejnej wymianie piątek nie pomyliły się przy rzutach  Borkowska, Piwowar i Harasimów. Przed ostatnią kwartą nasz zespół prowadził już 53:33, a kibice powoli mogli już świętować awans do finałów MP U14. W ostatniej ćwiartce wrocławianki w pełni kontrolowały wydarzenia na parkiecie, jeszcze bardziej powiększając przewagę. Do pełni szczęścia brakowało jeszcze by punkty zdobyła Agnieszka Skowron, która jako jedyna w zespole nie tylko w tym meczu, ale i w całym turnieju nie zanotowała jeszcze celnego trafienia. Na 2 minuty przed końcową syreną udało się jej wreszcie przełamać ten impas rzutem za 2 pkt.

Całej drużynie i sztabowi trenerskiemu gratulujemy awansu do grona najlepszych ośmiu zespołów w Polsce.

MKS MOS DEICHMANN ŚLĘZA WROCŁAW - MUKS SUPRAVIS ERGOBUS BYDGOSZCZ  76:43 (16:10, 23:11, 14:12,23:10)

MOS Ślęza - Piwowar 19, Sosińska 12, Pietluch 11 (1), Borkowska 8, Harasimów 7, Ptak 5 (1), Długosz 4, Kanarek 2, Skowron 2, Trębowicz 2, Krzywania 2, Płóciniczak 2.

MUKS Piaseczno - MUKS Poznań  60-52

Tabela końcowa

1. MUKS Piaseczno   3  5  188-180 awans
2. MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław  3  5  193-159 awans
3. MUKS Poznań  3  5  182-166
4. MUKS Supravis ErgoBus Bydgoszcz  3  3  160-218

W półfinałowym turnieju w Piasecznie zagrały i punkty zdobywały - Paulina Piwowar 42, Jagna Sosińska 31 (1), Monika Harasimjów 20 (1), Patrycja Długosz 19, Emilia Kanarek 14, Gabriela Krzywania 14 (1) Daria Trębowicz 13, Gabriela Pietluch 13 (1), Pola Borkowska 13, Paula Ptak 10 (1), Agnieszka Skowron 2, Marta Płóciniczak 2.
Trenerzy - Sebastian Wojnicki i Marian Czajkowski.