Aktualności

MP U14 - Zwycięski dreszczowiec na początek półfinałowych zmagań

s

W pierwszym dniu rozgrywanego w Piasecznie półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski U14, zespół MKS MOS Deichmann Ślęza Wrocław wygrał z MUKS-em Piaseczno 62:57

Ciężko musiały napracować się młodziczki MOS Ślęzy, by w swoim otwierającym półfinałowe zmagania meczu, zwyciężyć z gospodyniami turnieju. Pierwsze minuty nie wskazywały na to, że będzie to tak wyrównane i zacięte spotkanie. Po trafieniu Jagny Sosińskiej wrocławianki prowadziły 11:4 i wydawać się  mogło, że nie będą mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Tymczasem kolejne minuty należały do zespołu z Piaseczna, który na początku drugiej odsłony wyszedł na prowadzenie ( 19:21). MOS Ślęza szybko zdołała odrobić straty, lecz nie mogła odjechać na większy dystans punktowy i do przerwy prowadziła 34:30.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kibice wciąż oglądali bardzo zacięte zawody. W trzej kwarcie co drużyny kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Przed decydującą odsłoną wrocławianki prowadziły 48:44. Jej początek był chyba najlepszym w tym meczu okresem gry MOS Ślęzy, która odskoczyła w 36 min. na odległość 10 pkt (58:48). Zawodniczki z Piaseczna nie zamierzały jednak składać broni i na 74 sekundy przed końcową syreną ponownie bardzo niebezpiecznie się zbliżyły (60:57). Na szczęście więcej już punktów nie zdobyły. Trafiła za to Emilia Kanarek ustalając końcowy rezultat tego meczu.

MKS MOS DEICHMANN ŚLĘZA WROCŁAW - MUKS PIASECZNO  62:57 (17:15, 17:15, 14:14, 14:13)

MOS Ślęza - Kanarek 12, Piwowar 11, Trębowicz 10, Sosińska 7 (1), Długosz 6, Ptak 5, Krzywania 5 (1), Harasimów 4, Borkowska 2, Skowron, Pietluch.

W drugim mecze grupy I, MUKS Poznań wygrał z MUKS-em Bydgoszcz 71:51.

Jutro o godz.10 MOS Ślęza zmierzy się z MUKS-em Poznań.